Μπουφος

Πληροφορίες και απόψεις για την ασφάλεια και την βαθμολόγηση διαδρομών
User avatar
adimitrakou
Posts: 49
Joined: 02 Jul 2009 16:38
Location: ATHENS

Post by adimitrakou »

ενταξει παιδια με πείσατε! παντως εγω στον μπουφο δεν ξαναμπαινω παραμονο με προεκτασεις γιατι ειμαι αναρριχητρια μπουφος πως να το κανουμε
Michael Fountoulakis
Posts: 125
Joined: 18 Nov 2008 15:27
Location: Keratsini

Post by Michael Fountoulakis »

Και που να πας στη Μπαομπαμπ(Αλογοπετρα) που η πρώτη ασφάλεια είναι στο .... ρελε !!! :o
τα πάντα ρεί
kitsos
Posts: 206
Joined: 12 May 2007 01:03
Location: exarceia city

Post by kitsos »

Mike wrote:Και που να πας στη Μπαομπαμπ(Αλογοπετρα) που η πρώτη ασφάλεια είναι στο .... ρελε !!! :o
ουφ, μπουφιάσαμε!!! :lol: :lol:

είναι τυχαίο το όνομα;

έχει και κάτι θαμνάκια από κάτω. . . σωτήρια!!!! (σε περίπτωση πτώσης βεβαίως-βεβαίως)
:D
Michael Fountoulakis
Posts: 125
Joined: 18 Nov 2008 15:27
Location: Keratsini

Post by Michael Fountoulakis »

Τωρα έχει και θαμνάκια ??? Οταν την είχα σκαρφαλώσει μονο χώμα και υποψία χόρτου υπήρχε !!! :roll:
τα πάντα ρεί
Che
Posts: 267
Joined: 01 Jan 2009 20:07
Location: ATHENS,GREECE

Post by Che »

Planar...

σε αυτο που μου εγραψες δε βλεπω κατι ουσιωδες...μιλαει γενικα για το πεδιο...
Εγω δε βλεπω κατι συγκεκριμενο για καθε διαδρομη ξεχωριστα.το καποιες διαδρομες τα νυχια μου και να τα μυρισω δε θα πουνε τιποτα....και αφου θελετε να το τραβηξουμε κι αλλο....Να θυμηθω ενα περιστατικο με ενα φιλο που πηγε στην αναγγενηση (νομιζω?????) και ανακαλυψε δυστυχως αργα οτι καποιος ειχε σπασει τα βυσματα και επεσε και παραλιγο να σακατευτει το παιδι...ευτυχως απλα χτυπησε σχετικα ελαφρα...

και δε ξερω αν οι πλακετες μπηκαν καλος η κακος αλλα οταν οι οδηγοι ειναι τυπωμενοι και αναφερουν βυσματα στη διαδρομη δεν τα σπας και ειδικα χωρις να κανεις εκτενη αναφορα σε ολα τα περιοδικα του χωρου στο routes και οπου αλλου προκειμενου να καλυψεις ενα μεγαλο κοινο.

Κιτσο επειδη το ζητησες....δικο σου.....Λοιπον απο δω και περα προτεινω να ανοιξουμε 2 αναρριχητικες σχολες..Την Fcs και την Acs(οχι courrier)

FlorosClimbingSchool και ArxidatoiClimbingSchool οι αποφοιτοι θα ειναι υποχρεωμενοι να φερουν τα αρχικα της σχολης σε περιβραχιονιο με σκοπο να ξεχωριζουμε αυτος που σκαρφαλωνει αν αξιζει να του μιλαμε η οχι.

Ειλικρινα η οποια συζητηση αυτου του θεματος αν οχι βαρετη κατανταει γελοια και γραφικη....
Planar
Posts: 365
Joined: 30 Mar 2007 14:28
Location: Maganopigado
Contact:

Post by Planar »

Τσε,
Αυτο που γραφει το routes ειναι αρκετο για το 99,9% των αναρριχητων. Αν για σενα δεν ειναι θα μπορουσες να γραψεις εσυ κατι αντι απλα να γκρινιαζεις ...
Ουτως η αλλως παντως χανεις το νοημα περιμενοντας καποιος αλλος να σου πει τι ειναι επικινδυνο και τι οχι. Αντι να μυριζεις τα νυχια σου δοκιμασε να χρησιμοποιησεις τα ματια σου και τη κριση σου την επομενη φορα 8)

Το bolt chopping ειναι τελειως αλλη ιστορια απο αυτο που συζηταμε. Υπαρχει μια παλιοτερη γραφικη και βαρετη συζητηση για το θεμα με αφορμη το βυσμα της Batman

Planar βαρεθηκε
Last edited by Planar on 02 Feb 2010 14:42, edited 2 times in total.
VD
Posts: 19
Joined: 12 Nov 2007 15:31

Post by VD »

adimitrakou wrote:για να το προχωρησω και λιγο παραπερα το θεμα λοιπον ρωτω το εξης: αυτος που έχει τ' αντερα να μπει και που πέρνει μεγαλυτερα ρίσκα εχει επικρατησει να θεωρειται καλυτερος αναρριχητης;
Πρόσφατα σε μια άλλη συζήτηση στο routes αναφέρθηκε ότι "καλός αναρριχητής είναι ο γέρος αναρριχητής". Εμένα με καλύπτει απολύτως! :P
Che
Posts: 267
Joined: 01 Jan 2009 20:07
Location: ATHENS,GREECE

Post by Che »

Καταρχην μια διευκρινηση η διαδρομη ηταν η παραλληλων.

Κατα δευτερον φιλε Planar υπαρχει και μια μεριδα αναρριχητων καινουργιων και απληροφορητων και γενικοτερα εξω ακομα απο τα κολπα.ειτε μας αρεσει ειτε οχι..και καλα εγω παει στο διαολο ξερω να ξεχωρισω που με περνει και που οχι που κινδυνευω και το κανω με τη συνειδηση μου και που να υποχωρησω,αλλα πρεπει να υπολογισουμε και τους προσφατους στο χωρο....

ειναι θεμα σεβασμου.γιατι και μεις καποτε τα ιδια προβληματα ειχαμε..παντως μου διεφυγε αυτο για το βυσμα
Ant
Posts: 89
Joined: 07 Feb 2008 12:20

Post by Ant »

Che, sizitame dyo diaforetika pragmata.

An milame sport diadromi mias sxoinias mporeis eykola na deis an ta vysmata einai makria, an to deytero einai makria apo to prwto, an einai skouriasmena ktl...opote an se xalaei, apla de mpaineis. Eite neos eite palios ayto einai apli logikh.

An milame gia retrobolting i bolt chopping kai palies diadromes typou batman, ayto einai alli istoria. Kai ta dyo exoun ginei arketa kai to thema exei sizitithei poly...kai sto routes.
kitsos
Posts: 206
Joined: 12 May 2007 01:03
Location: exarceia city

Post by kitsos »

Ant wrote:Che, sizitame dyo diaforetika pragmata.

An milame sport diadromi mias sxoinias mporeis eykola na deis an ta vysmata einai makria, an to deytero einai makria apo to prwto, an einai skouriasmena ktl...opote an se xalaei, apla de mpaineis. Eite neos eite palios ayto einai apli logikh.

An milame gia retrobolting i bolt chopping kai palies diadromes typou batman, ayto einai alli istoria. Kai ta dyo exoun ginei arketa kai to thema exei sizitithei poly...kai sto routes.
ε, από συνήθεια βρε, από από το νηπιαγωγείο και μετά σε αυτόν τον τόπο όλο για βύσματα ακούω...να μην το συζητήσουμε;;; :D :D
Che
Posts: 267
Joined: 01 Jan 2009 20:07
Location: ATHENS,GREECE

Post by Che »

Δε ξερω μονο για τα βυσματα αλλα τελευταια ακουω και για κλυσματα.

Μπορουμε να μιλησουμε και για αυτα....

Παντως δε διαφωνω οτι μπορεις να δεις απο κατω αλλα καποιες φορες ειναι λιγο δυσκολο....
Post Reply