Σκίτσο για Mad Max, Κάτω Φλαμπούρι

Πληροφορίες, εντυπώσεις και παρατηρήσεις σχετικά με τις διαδρομές βουνού
Post Reply
NikKA
Posts: 9
Joined: 17 Sep 2019 12:16

Σκίτσο για Mad Max, Κάτω Φλαμπούρι

Post by NikKA »

Έχοντας πλεόν επαναλάβει πολλές φορές την διαδρομή Mad Max στο Κάτω Φλαμπούρι λέω να της κάνω ένα σκίτσο και περιγραφή, ώστε να ανέβει και αυτή στο φόρουμ. Ο προβληματισμός είναι άλλος όμως... οι περισσότερες επαναλήψεις της διαδρομής αυτής πλέον γίνονται σε 3 σχοινιές. Η πρώτη πάει στο ρελέ της Άμστελ, και απο εκεί άλλη μια μικρή σχοινιά τραβέρσας για να φτάσουμε στο ρελέ κάτω από την στέγη. Κοιτώντας βέβαια τον παλιό οδηγός της Αττικής η διαδρομή φαίνεται να τη δίνει 2 σχοινιές και να τραβερσάρει πιο κάτω από το ρελέ της άμστελ σε μπλόκια μέχρι κάτω από την στέγη (μια φορά την έιχαμε κάνει και έτσι, δεν βολεύει και πάρα πολύ). Δεν ξέρω βέβαια αν ανοίχτηκε έτσι. Να αναρτηθεί όμως σε 2 σχοινιές ή στην πιο συχνή της εκδοχή που είναι 3?
pikaifi
Posts: 56
Joined: 19 Mar 2017 22:25

Re: Σκίτσο για Mad Max, Κάτω Φλαμπούρι

Post by pikaifi »

Αν μπορείς να περιλάβεις και τις δύο εκδοχές είναι το πιο λογικό. Νομίζω πάντως ότι πλέον όταν δημοσιεύονται κάπου παλιές διαδρομές που ακολουθούν ένα νεότερο δρομολόγιο, προτιμάται το πιο πρόσφατο.
t-rex
Posts: 140
Joined: 10 Sep 2013 22:33

Re: Σκίτσο για Mad Max, Κάτω Φλαμπούρι

Post by t-rex »

Νομίζω ότι θα ήταν σωστότερο να ακολουθήσεις την αρχική χάραξη και να προσθέσεις το νεο δρομολόγιο ως (καλύτερη ) παραλλαγή.
Post Reply