ΝΕΟ ΠΕΔΙΟ ΣΤΟΝ ΒΥΡΩΝΑ;

Πληροφορίες, εντυπώσεις και παρατηρήσεις σχετικά με τις αθλητικές διαδρομές
Post Reply
GiannisGialis
Posts: 1
Joined: 31 Oct 2023 18:38

ΝΕΟ ΠΕΔΙΟ ΣΤΟΝ ΒΥΡΩΝΑ;

Post by GiannisGialis »

Γεια χαρά!
Μπαίνω κατευθείαν στο θέμα:
Μπορεί να ανοιχτεί πεδίο δίπλα από το θέατρο βράχων στον Βύρωνα; Υπάρχει ένα ντουβάρι πάνω από το πάρκινγκ το οποίο είναι σχεδόν πάντα άδειο. Ο βράχος φαίνεται καλός και το ανάπτυγμα μεγάλο. Τι γίνεται στο εξωτερικό με πεδία εντός του αστικού ιστού; Υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει; Με όλες αυτές τις απαγορεύσεις εισόδου σε Πάρνηθα και Υμηττό τα πεδία εντός πόλεως νομίζω αποκτούν άλλη δυναμική.
Dimitris
Posts: 662
Joined: 17 Apr 2006 22:41
Location: Athens

Re: ΝΕΟ ΠΕΔΙΟ ΣΤΟΝ ΒΥΡΩΝΑ;

Post by Dimitris »

Κανονικά πρέπει να απευθυνθείς στο δήμο. Ώστε να σου δώσουν γραπτή άδεια που θα μπορείς να την δείξεις σε δημοτικούς υπαλλήλους ή αστυνομία αν κάποιος τους καλέσει. Αλλά δε νομίζω να βγάλεις άκρη. Αν το κάνεις, γράψε μας την περιπέτειά σου στη γραφειοκρατεία.
t-rex
Posts: 140
Joined: 10 Sep 2013 22:33

Re: ΝΕΟ ΠΕΔΙΟ ΣΤΟΝ ΒΥΡΩΝΑ;

Post by t-rex »

Το θεμα αρχικά ειναι αν αξίζει να ασχοληθεί κάποιος.
Νομίζω υπάρχουν καποιες διαδρομές καποιου γνωστού αναρριχητη δεξια-δεξια παρατημένες.

Στο μεγαλο ανάπτυγμα τα βραχια ειναι γεματα περιστερια και ουσιαστικη εισοδο απο το περιφραγμένο του θεάτρου.

.... δεν ξερω...
pikaifi
Posts: 56
Joined: 19 Mar 2017 22:25

Re: ΝΕΟ ΠΕΔΙΟ ΣΤΟΝ ΒΥΡΩΝΑ;

Post by pikaifi »

Αν εννοείς τα γνωστά στους περίοικους "Νταμάρια", είναι αυτό που λέει το όνομα τους: παλιά λατομεία που έχουν φάει δυναμίτες, σίγουρα θα υπάρχουν αποσταθεροποιημένα σημεία με λοστούς κλπ. Σε μια πόλη τόσο πλούσια σε πεδία, δεν το βρίσκω καλή ιδέα και δεν ξέρω αν είναι και εφικτό για τους λόγους που μόλις ανέφερα.
Οι απαγορεύσεις στον Υμηττό και την Πάρνηθα είναι για το καλοκαίρι. Σίγουρα είναι πρόβλημα, επειδή όμως ο χρόνος και η διάθεση προσφοράς είναι πεπερασμένα σε όλους, ίσως θα ήταν καλύτερο να ασχοληθούμε με τα καμμένα πεδία αυτή την περίοδο.
Πάντως στο Βερολίνο υπάρχει πεδίο σε ένα παλιό πολυβολείο, μάλλον κομμάτι του τείχους. Νομίζω δεν θα χρειαστεί να φτάσουμε εδώ...
Post Reply